Miłość to czasownik. Jak być ze sobą czulej, bliżej, dłużej. I na większym luzie recenzja

Wszystko o miłości i jak z nią nie zwariować

Autor: @thatgirlwithbook ·2 minuty
2022-04-20
Książka Pani Olgi Kordys-Kozierowskiej pt: "Miłość to czasownik" była ostatnio czymś co zaprzątało moje myśli w każdej chwili spędzanej z moim chłopakiem.
Jest to kawał dobrej lektury zawarty w niewielkiej książeczce (ma około 200 stron).

Mam wrażenie, że każde słowo zapisane przez panią Olgę ma ogromną wartość i jest kilkakrotnie przemyślane.
Wszystko składa się w ciekawą i niepozwalającą się oderwać całość.

Czytamy o realnych sytuacjach z życia autorki i możemy porównywnać je do własnych doświadczeń.
Sama miałam pełno frajdy kiedy jakieś zdarzenie cia autorki było podobne do moich wspomnień i mogłam przeanalizować co dałoby się zrobić inaczej w tamtej chwili.

Jest to lektura, która -jestem pewna- przyda się dużej ilości osób. Co więcej, każdy kto chociażby był kiedyś w związku, lub chce być w przyszłości powinien tę książkę przeczytać. Jest w niej bardzo dużo cennej wiedzy, która zawsze się może przydać.
Jestem przekonana, że większość rad danych przez autorkę znajdzie swoje zastosowanie nawet w kontakcie z innymi osobami niż tylko bliskimi/ukochanymi.
Nie musimy kochać kogoś by okazywać mu szacunek, w któryś ze sposobów opisanych w książce.

Ogromnie spodobał mi się pomysł pytania drugiej połówki o reakcje i myśli z pierwszego spotkania.
Zorientowałam się, że sama to stosuję dosyć często i za każdym razem jest dosyć śmiesznie 😆
Bardzo podoba mi się też to jaki jest nacisk na samodoskonalenie siebie. Pani Olga zawsze pamięta o sobie i podkreśla to w swoim tekście.
Dąży też do tego by nie zatracać się tylko na sobie lub tylko na drugiej połówce. Trzeba znaleźć złoty środek.

Jedną z rzeczy które mi nie podpasowały były rozdziały z rozdzielaniem obowiązków. Jednak nie pasowały mi tylko propozycje dawane przez autorkę, bo u nas nie działały.

Więc w sumie minusów w książce brak!

Bardzo się cieszę, że powstają takie książki i że ludzie mogą się z nimi zapoznać.
Przyznam, że oczy mi się otworzyły na niektóre sprawy, o których wcześniej nie myślałam, a okazują się kluczowe w związku.

W ogromnym uśmiechem i pewną ręką będę podsuwała tę książkę każdemu w swoim otoczeniu.

Sięgnęłam po nią, przez śliczną okładkę i ciekawy temat, a teraz twierdzę, że jest to coś niezbędnego, co każdy powinien przeczytać. Książka trafia na moją listę najlepszych/najciekawszych książek, jakie czytałam.

Data przeczytania: 2022-04-19

Olga Kozierowska
8.7/10

Lekki, zabawny, pokazujący perspektywę i kobiecą, i męską, a przede wszystkim niezwykle użyteczny poradnik dla par autorstwa znanej dziennikarki, działaczki społecznej, prezeski Fundacji Sukces Pisan...

@rainestrella95
@rainestrella95 · około 2 lata temu
"Mam tak samo, jak Ty" :)
Olga Kozierowska
8.7/10

Każdy chce kochać i być kochanym, ale nie każdy chce, jest gotowy i potrafi nad miłością pracować. Nie każdy też dostrzega konieczność takiej pracy. Jeżeli ty czujesz w sobie tę gotowość, jeżeli widz...

@OutLet @OutLet

„Miłość to czasownik, Bez ruchu umiera. Zostawiona sama sobie, Wypłukuje się do zera.” Miłości poświęcano i poświęca się w kulturze bardzo dużo. Czy to w prozie czy w poezji czy w śpiewanych pio...

@jagodabuch @jagodabuch

Pozostałe recenzje @thatgirlwithbook

Księga magii
No coś nie tym razem…

„Księga Magii” to ogromny zbiór opowiadań znanych i lubianych autorów. Niestety jak dla mnie była to za mało przystępna fabularnie książka, tzn. Nie mogłam się wciągnąć ...

Recenzja książki Księga magii
Gołąb i wąż
Najlepsza książka 2020

Dziwnie się czuję pisząc recenzję tej książki. Dlaczego? 1. Nie sądziłam, że będę ją pisać tak szybko. 2. To jest kolejna pozytywna recenzja! (Baardzo pozytywna) ...

Recenzja książki Gołąb i wąż

Vendetta
oj Leo, Leo ;-)
@kd.mybooknow:

"Vendetta" to opowieść o losach rodziny Renado, która pojawiła się już w "Ocaleniu gangstera". Pierwszy tom skupia się...

Recenzja książki Vendetta
Arkadius
Cudze chwalimy - swego nie znamy.
@Mania.ksiaz...:

„Najważniejsze, żeby zejść na ziemię, bo ziemia jest fajna” Jeśli poszukujemy książek, które nie tylko treścią przeka...

Recenzja książki Arkadius
Jutro
Jutro
@Marcela:

Guillaume Musso - pisarz francuski, absolwent ekonomii, z zawodu nauczyciel. Debiutował w 2001 roku, dziś robi światową...

Recenzja książki Jutro