dostępne tylko u nas

Pigułka wiedzy o zarządzaniu ludźmi w praktyce

5.05.2024

“To coś w śniegu” to pigułka wiedzy o zarządzaniu ludźmi w praktyce. Ale zacznijmy od początku… Zarówno okładka, jak i tytuł książki mają w sobie pewnego rodzaju aurę tajemniczości, która przywołuje wręcz czytelnika, aby sprawdził czym jest “to coś” ukryte w śniegu. Czy jest to przybysz z innej planety? Czy może jakiś przedmiot nieznanego ... Recenzja książki To coś w śniegu

Człowiek, który spadł na Ziemię: W poszukiwaniu wody i sensu życia

3.05.2024

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest znaleźć się w zupełnie obcym świecie? Nie znać języka, nie rozumieć kultury, nie pojmować panujących obyczajów? Jak to jest czuć się samotnym i wyobcowanym niczym rozbitek na bezludnej wyspie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poruszającej powieści Waltera Tevisa "Człowiek, który spadł na Ziemię". T... Recenzja książki Człowiek, który spadł na ziemię

Kino - okno na świat: Wpływ filmów na nasze życie

3.05.2024

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak głęboki wpływ filmy wywarły na twoje życie? Od bajek kształtujących wyobraźnię w dzieciństwie, po poruszające filmy odkrywające nowe emocje i idee w dorosłym życiu, kino towarzyszy nam od samego początku. Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale kino jest obecne w twoim życiu od samego początku. Już jako dz... Recenzja książki Historia kina

Mister Hockey

3.05.2024

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Romanse to jeden z tych gatunków, do których sięgam wtedy kiedy chce czegoś lekkiego i po prostu przyjemnego. „Mister Hockey” to właśnie jedna z takich pozycji. Zanim przejdę do fabuły i ogólnych wrażeń muszę zwrócić uwagę na okładkę. Praktycznie nigdy nie uwzględniam wyglądu okładki książki, kt... Recenzja książki Mister Hockey

@Shinedown@Shinedown × 2

I wszystko jasne

2.05.2024

Powieść „Porządek rzeczy” jest kontynuacją historii Wendy i Toma oraz ich niezwykłego uczucia, które powiązało ich losy. Młoda, znana i rozchwytywana aktorka postanawia za wszelką cenę spotkać się wreszcie z Tomem, na swoich warunkach. Dążąc do spotkania musi pokonać trudności związane z obowiązkami zawodowymi i wychodzi na kobietę wyrafinowaną, a... Recenzja książki Porządek rzeczy

@Remma@Remma × 17

Eksperyment w grze aktorskiej

2.05.2024

Wendy, młoda aktorka z powieści J. K. Kukuły pt. „Oczy anioła”, zbiera laury po premierze filmu „Żona szpiega”, w którym zagrała główną rolę. Jednak okazuje się, że sukces Wendy w dużej mierze przypisuje nie tyle sobie samej, co metodzie, jaką zastosowała, kreując postać głównej bohaterki. Ta z kolei związana jest ze zdarzeniami jednego, wyjątkowe... Recenzja książki Metoda

@Remma@Remma × 16

Anielska interwencja

2.05.2024

Rzecz dzieje się w Polsce. Całkiem zwyczajnie zaczyna się akcja powieści obyczajowej, a tu pojawiają się … anioły na dachu kościoła? Rozmowa aniołów o stanie ducha młodej brytyjskiej aktorki Wendy i pięćdziesięcioletniego wdowca Tomasza zdecydowanie zaskakuje czytelnika. Dowiadujemy się z niej, że anioły mogą delikatnie interweniować w sprawie „po... Recenzja książki Oczy anioła

@Remma@Remma × 19

Ostatni list

2.05.2024

Piękna, wzruszająca, mocno chwyta za serce, takiej historii potrzebowałam. Ciężko jest mi znaleźć książkę która mocno mnie poruszy, zwykle wyciskacze łez na mnie nie działają a sztuczne emocje odbijają się bez echa. Jednak ta książka jest inna. Telluride malutkie miasteczko w którym mieszka Ella, samotna matka dwójki cudownych dzieciaków. Ella s... Recenzja książki Ostatni list

Największe rozczarowanie

2.05.2024

Wiele osób uwielbia książkę As pik i ja w sumie rozumiem dlaczego, w teorii w tej książce jest wszystko co powinno się podobać, humor, sakrastyczne postacie, przebojowa kobieta, stanowczy mężczyzna i ich wspólne chwilę. Niestety chociaż zapowiadało się dobrze i książka skusiła opisem i piękną okładką było to dla mnie największe rozczarowanie zeszł... Recenzja książki As Pik

Pseudonim słowik

2.05.2024

Cudowna, poruszająca i piękna historia o odwadze, o sile wyborów jakie musimy podjąć choć nie są łatwe, o człowieczeństwie i o bardzo trudnych czasach. Autorka przedstawia nam losy dwóch kobiet, sióstr, które są skrajnie różne. Starsza siostra Vianne mieszka wraz z córką i mężem w małej miejscowości. Kiedy w 1940 wybucha wojna i jej mąż zostaje p... Recenzja książki Słowik

Cały ten czas

2.05.2024

Książka nastolatki idealna dla nastolatków i nie tylko. Tak reklamowana jest ta książka i musze przyznać że jest to trafne określenie. Widać mocno że książka jest debiutem młodej osoby i przez taki pryzmat ją oceniam. Świat w którym od pięciu tysięcy czterystu sześćdziesięciu dziewięciu dni jest 21 czerwca 2016 roku. Każdego wieczoru podczas gwał... Recenzja książki Cały ten czas

Zawsze będę kochać tę książkę

2.05.2024

Ile ta książka wywołała we mnie emocji to głowa mała. Na początku książki poznajemy Grace, która akurat rozchodzi się ze swoim mężem który dopuścił się zdrady. "Każdego dnia błagałam, żeby on znów mnie pokochał. Zostawił mnie dla innej, nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzić, jak bez niego żyć. Chciałam jedynie, by do mnie wrócił." Z wielkim bó... Recenzja książki Zawsze i wszędzie

czego nie wyszeptał nam deszcz

1.05.2024

Naprawdę lubię Asię Balicką, liczyłam więc na dobrą aczkolwiek łapiącą za serce książkę, jednak niestety się zawiodłam i jestem mocno rozczarowana. Książka miała łapać za serce, miała być najsmutniejszą książką jaką przeczytam, miałam się po niej nie pozbierać. Niestety emocje które autorka próbuję na mnie wywołać są sztuczne. Ale od początku. O... Recenzja książki Co wyszeptał nam deszcz

Bee i Noah

1.05.2024

Jak bardzo ja się bałam że ta książka będzie średnia. Zacznę od tego że jest to literatura młodzieżowa a mi do młodzieży już trochę daleko . Nie zmienia to faktu że lubię ciepłe, przyjemne historie. Takie właśnie w moim odczuciu było Let me know. Bee i Noah byli nierozłączni. Przyjaźń która ich łączy to coś pięknego. Oboje lubią kwaśne żelki i fes... Recenzja książki Let me know

Związani układem

1.05.2024

Bardzo byłam ciekawa tej książki po tym jak przeczytałam "poemat letniej tęsknoty" w którym poznałam Molly a następnie dowiedziałam się że seria związani układem jest o jej rodzicach. Sięgnęłam więc po tę książkę i nie zawiodłam się. Bawiłam się świetnie. W związani układem poznajemy Asterię Hunter, która poszła w ślady ojca i została agentką fede... Recenzja książki Związani układem

Grahamowe rozczarowanie

30.04.2024

Właściwie to nawet nie wiem od czego zacząć. Słyszałam gdzieś, że najlepiej od początku. Tylko gdzie jest początek a gdzie koniec tej historii to ciężko stwierdzić. Graham ma dobre pióro i potrafi zaskoczyć zawiłą fabułą. Jednak w tej pozycji przeszedł samego siebie, jeżeli chodzi o poziom pokrętności i przesadnej konieczności zawarcia sporej iloś... Recenzja książki Drapieżcy

@Utopia@Utopia × 1

"Zawracanie głowy" Monika B. Janowska

28.04.2024

Niektórzy twierdzą, że praca asystentki na poczcie musi być nudna. A to właśnie tam, w najmniej oczekiwanym momencie Adriannę spotka... Ale o tym właśnie jest ta historia. W połączeniu z ekscentryczną rodziną i równie nietuzinkowymi przyjaciółkami, z przyprawą pikantnej przeszłości dziadków, która nagle niebezpiecznie wkracza w życie bohaterki... Recenzja książki Zawracanie głowy

@S.anna@S.anna × 12

"Na psa urok, ości śledzia" Olga Rudnicka

27.04.2024

Chcąc nie chcąc – a zdecydowanie bardziej nie chcąc – Tekla zamieszkuje pod jednym dachem z przyszłą teściową, która, dość nieoczekiwanie dla wszystkich, tuż przed finansowo niekorzystnym dla niej rozwodem, owdowiała. I w dodatku zamieszkuje pod własnym dachem. To znaczy, pod dachem swego panieńskiego domu. Tylko Tekla i teściowa, mamusia, bab... Recenzja książki Na psa urok, ości śledzia

@S.anna@S.anna × 10

Thanks to you

26.04.2024

Pierwsza część tej dylogii sprawiła, że od razu sięgnęłam po kolejną. Po prostu musiałam dowiedzieć się, co u moich nowych ulubionych bohaterów. Zacznę od stylu pisania: cóż mogę powiedzieć, Izabela Nowaczyk stała się moją nową ulubioną autorką. Te emocje, które oddaje ona w swoich książkach, są perfekcyjne. Brak romantyzowania alkoholu i problemó... Recenzja książki Thanks to You

Górski kryminał

25.04.2024

To już trzecia książka Sławka Gortycha, której akcja toczy się w Karkonoszach. Autor pisze kryminały rozgrywające się w górskiej scenerii. Są tu opisy schronisk, szlaków, legend i górskiej pogody. A wszystko nawiązuje do rzeczywistości. Kto był w opisywanych miejscach, czytając, czuje, że znów się tam przenosi. Kto nie był, chce tam pojechać i zob... Recenzja książki Schronisko, które spowijał mrok

@anna117@anna117 × 9

Złote myśli o kotach

24.04.2024

"KOTomyśli" Andrzeja Kwaśniewskiego to zaskakująca i pełna uroku książka, która zaprasza czytelnika do świata refleksji, aforyzmów i cytatów związanych z kotami. Jednym z największych atutów tej książki jest jej oryginalność. Kwaśniewski nie tylko przedstawia kocie myśli, ale także łączy je z aforyzmami znanych osobistości oraz cytatami z kultu... Recenzja książki KOTomyśli

@beatazet@beatazet × 3

A czasem czytanie o czasie zrobiło się dość nudne

24.04.2024

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Generalnie książka zawiera wspaniałe i głębokie założenie o tematyce wartej poruszenia. Całość zawiera w sobie rozważania na temat powstania czasu oraz jego umiejscowieniu w rzeczywistości. Nie jest wcale takie łatwe spróbować wytłumaczyć jak odnaleźć się na osi czasu, tym bardziej w ucięciu wszechś... Recenzja książki Między czasem a wiecznością

Zmazaniec-niebożę

23.04.2024

To właśnie Wy stanowicie klientelę bibliotek. Teraz zwracam się do Was, lubieżne babcie! (...) Ta książka ma być dla Was, starsze panie, jak wczasy pod gruszą, jak dodatek do renty! (...) Będę się starał, aby wpisano ją na listę leków refundowanych, jako środek, który przywróci Wam wiarę w siebie! (...) Chciałbym z każdą z Was wziąć ślub, (...) a ... Recenzja książki Wymazane

@tsantsara@tsantsara × 22

Naiwni romantycy, kapusie i macherzy od losu

23.04.2024

"Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno." Alfred Tennyson Tym zdaniem wiktoriańskiego postromantyka Zajdel - jako fizyk jądrowy raczej scjentysta i racjonalista - rozpoczyna swą chyba najbardziej docenioną na całym świecie powieść. Być może w zdaniu tym jest polityczna nadzieja Polaka, który uskrzydlony wydarzeniami 1980 roku właśn... Recenzja książki Limes inferior

@tsantsara@tsantsara × 23

Pomiędzy prawem i bezprawiem

23.04.2024

Klątwa drugiego tomu? Na pewno nie tym razem. „Na pewno?” to druga część cyklu kryminalnego Pawła Leśniaka z podkomisarz Ireną Adamczuk i w jej przypadku absolutnie nie można mówić o klątwie, bo Autor ponownie zaskakuje nieszablonową fabułą, mrocznym klimatem i ogromnym realizmem w kreacji bohaterów, a wciągając czytelnika w bagno krakowskiej gan... Recenzja książki Na pewno?