„Nie chciała zostać czarnym charakterem, ale kiedy człowiek przez całe życie wypatruje słońca...

5.05.2024

Asystentka złoczyńcy to pierwszy tom serii o tym samym tytule autorstwa Hannah Nicole Maehrer. Jest to debiut literacki tej autorki. Do zapoznania się z jej twórczością zachęcił mnie opis — liczyłam na lekturę, która pozwoli oderwać mi się od problemów życia codziennego, przy której nie będę musiała zbyt dużo myśleć. Czy Asystentce złoczyńcy to si... Recenzja książki Asystentka złoczyńcy

I znowu morderstwo w Pełni.

5.05.2024

"Zbrodnia przed północą" to czwarty tom serii "Pełnia tajemnic" autorstwa Małgorzaty Rogali, tom, który nie zawiódł moich oczekiwań. Fabuła powieści jest skupiona wokół dramatycznych wydarzeń, do których doszło podczas wesela Antka. Ten młody mężczyzna po kilkuletniej nieobecności wraca z narzeczoną, Judytą, do Pełni, swojego, rodzinnego miastecz... Recenzja książki Zbrodnia przed północą

Wielowarstwowy rodzinny dramat

5.05.2024

Świat rodziny Lee się zawalił. Ich nastoletnia córka Lydia nie żyje. Tego jednego wieczoru dziewczyna wyszła z domu i już do niego nie wróciła. Jej ciało znaleziono w pobliskim jeziorze. Czy było to s@mobójstwo? A może z@bójstwo? Każdy członek rodziny Lee zastanawia się nad tym. Matka, ojciec, starszy brat i młodsza siostra - każdemu z nich śmierć... Recenzja książki Wszystko, czego wam nie powiedziałam

Mroczne tajemnice schroniska

5.05.2024

"Schronisko, które spowijał mrok" Sławka Gortycha to trzeci tom z cyklu karkonoskiej serii kryminalnej osadzonej w tych malowniczych polskich górach, tom, który z pewnością zachwyci fanów gatunku i miłośników mrocznych tajemnic. Autor przenosi nas w mroźną zimę 2007 roku, w którą to poznajemy Tomasza Wilczura, pisarza borykającego się z twórczym... Recenzja książki Schronisko, które spowijał mrok

Na skraju wytrzymałości

5.05.2024

Gdy pewnego dnia Ola znika bez śladu, jej mąż początkowo w ogóle nie przejmuje się zaistniałą sytuacją. Dopiero po naleganiach córki i teściowej decyduje się zgłosić sprawę na policję. Rozpoczyna się śledztwo, które ujawnia wiele tajemnic, a podejrzenia trafiają na małżonka. Czy Emil miał coś wspólnego z zaginięciem żony? Z kolei Anka przyjeżdża ... Recenzja książki Moment pęknięcia

Dziewczyna z Konstancina

5.05.2024

⚜️⚜️⚜️⚜️ Recenzja ⚜️⚜️⚜️⚜️ Witold Horwath " Dziewczyna z Konstancina " #2 Cykl: Lisica #2 Wydawnictwo : Replika @wydawnictworeplika ⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️ " Mężczyźni nie rozumieją, że to na dziewczynę najgorszy sposób, tak podać się od razu na tacy, my przecież z natury jesteśmy ciekawskie, więc kusi nas to, co niedopowiedziane, u... Recenzja książki Dziewczyna z Konstancina

Słowalkiria

5.05.2024

„Słowalkiria” to trzeci tom cyklu Słowotórczyni autorstwa Anny Szumacher, dzięki niemu udało mi się poznać pióro autorki i historię Cyan. Zastanawiałam się, czy polubię główną bohaterkę, poprzednie tomy udało mi się odsłuchać w audiobooku. Sama fabułą wydała mi się bardzo ciekawa, dlatego zdecydowałam się sięgnąć po tą książkę i przygotować dla Wa... Recenzja książki Słowalkiria

Bezsilna

5.05.2024

„Bezsilna” to pierwszy tom trylogii The Powerless Trilogy autorstwa Lauren Roberts. Świat, który wykreowała autorka bardzo mnie ciekawił, a szata graficzna i barwione brzegi ujmują, cieszą każdą przerzuconą stroną. Autorka zdecydowała się podzielić społeczeństwo, w skrócie można powiedzieć na lepszych i gorszych, tylko, że za tym poszły w ruch t... Recenzja książki Bezsilna

Szeptem

5.05.2024

„Szeptem” autorstwa Becci Fitzpatrick to powieść, na którą czekałam. Czytałam ją już wcześniej, ale czy można sobie odmówić spotkania z Patchem? Zdecydowanie i stanowcze: nie. Mam słabość do upadłych aniołów, są ciekawi i mają swoje własne tajemnice, które każda z nas chciałaby odkryć, nawet, jeśli wiąże się z tym niebezpieczeństwo. Cieszę się, że... Recenzja książki Szeptem

Dom płomienia i cienia

5.05.2024

Nie da się ukryć, że twórczość Sarah J. Maas należy do moich ulubionych i kiedy tylko mogę i pojawia się nowa książka, wiem, że nie ma takiej siły, któryby mnie powstrzymała przed lekturą. „Dom płomienia i cienia” to trzeci i pokaźny tom Księżycowego miasta. Szczerze powiedziawszy nie spodziewałam się niczego innego, autorka znana jest z książek p... Recenzja książki Dom płomienia i cienia

Aquarius

5.05.2024

„Potwory z Aquariusa” to książka, która bardzo mnie zaciekawiła, nie wiedziałam o niej zbyt wiele, jednak zgłębiając wydawnictwa wydawnictwopm . pl, zaspokoiłam nieco ciekawość. Historia ta jest debiutem kobiety posługującej się pseudonimem Maire Harcourt. Chciałam poczuć wiatr na twarzy, zapach morza, usłyszeć jego szum. Nie czytałam zbyt wiele... Recenzja książki Potwory z "Aquariusa"

Królewski poker

5.05.2024

„Wspólnik. Królewski poker” to trzeci i ostatni tom cyklu Wspólnik autorstwa A. S. Sivar, nie mogłam się doczekać, kiedy będę miała okazję go przeczytać. Chciałam wiedzieć, jak wpłyną podjęte przez bohaterkę decyzje na jej życie. Lubię pióro autorki, sprawia, że zapomina się o całym świecie. Oktawia jest niezwykłą kobietą, potrafiła zwrócić na sie... Recenzja książki Wspólnik. Królewski poker

Zawirowania moralno miłosne

5.05.2024

Dzień dobry w tę słoneczną niedzielę. Dzisiaj przychodzę z opinią na temat najnowszej książki Magdaleny Witkiewicz - Ulotny zapach czereśni. Piękne wydanie z barwionymi brzegami zapowiada równie piękne wnętrze. Chociaż okładki obu książek o czereśniach do siebie pasują to są to dwie zupełnie różne historie z kompletnie różnymi bohaterami. I ty... Recenzja książki Ulotny zapach czereśni

Wybacz.

5.05.2024

Książka "Wybacz" autorstwa Kamili Cudnik to kryminał, który z pewnością zainteresuje fanów zagadek detektywistycznych i mrocznych tajemnic. Historia rozgrywa się w Toruniu, gdzie w jedną wiosenną noc, na opuszczonym dworcu kolejowym, dochodzi do brutalnego morderstwa dwojga nastolatków. Śmierć młodych ludzi staje się początkiem zawiłego śledztwa, ... Recenzja książki Wybacz

@Malwi@Malwi × 11

Ciekawostki o Ziemiach Zachodnich

5.05.2024

Książka Rokity od razu mnie pochłonęła, może dlatego, że traktuje o moim regionie: Dolnym Śląsku. Z tym że z czasem początkowe dobre wrażenie nieco osłabło, bo rzecz jest chaotyczna i za dużo w niej autora, za mało regionu; z drugiej strony dociera pan Rokita do bardzo ciekawych osób zajmujących się historią tych ziem. Dla mnie jest to przede wszy... Recenzja książki Odrzania

@almos@almos × 17

Tajemniczy wróg - T. L. Swan

5.05.2024

"Gdy jego lo­do­wa­te spoj­rze­nie za­trzy­mu­je się na mnie, prze­ły­kam gulę, która dławi mnie w gar­dle. – Idź do dia­bła – szep­czę. – Kotku, je­stem dia­błem we wła­snej oso­bie. Witaj w na­szych skrom­nych pro­gach". "Tajemniczy wróg" czyli najnowsza powieść podbijającej szturmem serca polskich czytelniczek oraz czytelników autorki T. L. ... Recenzja książki Tajemniczy wróg

@czarno.czerwone.cc@czarno.czerwone.cc × 1

Ktoś inny - Liliana Więcek

5.05.2024

"Na siłę to można dupę w spodnie wci­snąć, a nie kogoś uszczę­śli­wiać". "Praw­dzi­wy przy­ja­ciel nie zo­sta­wia cię, kiedy prze­sta­jesz być dla niego wy­god­ny". "W życiu można grać, uda­wać, sta­wiać ta­ro­ta, wbi­jać szpil­ki w kro­cze la­lecz­ki vo­odoo i li­czyć na inne różne cuda, ale nie da się ni­ko­go ani prze­ko­nać, ani zmu­sić do m... Recenzja książki Ktoś inny

Zostań moim bohaterem - Linda Kage

5.05.2024

"Mi­łość nie za­czy­na się od po­ca­łun­ków czy seksu, tylko od uczuć". Czy wierzycie w przeznaczenie?  "Zostań moim bohaterem" jest już trzecim tomem należącym do cyklu Forbidden Men. W książce spotkacie ponownie bohaterów z poprzednich dwóch książek a także historię kolejnej pary, którą tym razem tworzyć będą Eva Mercer oraz Patrick Ryan. N... Recenzja książki Zostań moim bohaterem

Znakomita <3

5.05.2024

"Ta dziew­czy­na cią­gle ukry­wa się za murem wznie­sio­nym z ta­jem­nic i po­zo­rów, więc tak na­praw­dę może trzy­mać na nim wszyst­ko". Znacie twórczość Julii Popiel? Jeżeli nie, to koniecznie, ale to absolutnie koniecznie powinniście to nadrobić, jeżeli lubicie bardzo dobrze napisane romanse  "The Science of Affection" jest drugim tomem dy... Recenzja książki The Science of Affection

Petarda! <3

5.05.2024

"Serce nigdy nie kła­mie, nie­waż­ne, czy chcesz po­znać praw­dę, czy nie. Serce nie jest zdol­ne do oszu­stwa. Przy­zna­ję, cza­sa­mi mylę to, co mi pod­po­wia­da­ją rozum i serce, ale w chwi­lach ta­kich jak ta, kiedy czu­jesz praw­dę głę­bo­ko w swoim wnę­trzu, wiesz, że tak może prze­ma­wiać tylko serce". Lubicie historie dotyczące zawodowyc... Recenzja książki W rękach mordercy

Diament i róża

5.05.2024

Diament i Róża" to fascynująca podróż przez gąszcz emocji i tajemnic, gdzie marzenia splatają się z rzeczywistością w nieoczekiwany sposób. Dorota, silna i ambitna, staje przed życiowymi wyzwaniami, których nie przewidziała nawet w swoich najśmielszych snach. Związek, który wydawał się być wieczny, nagle staje pod znakiem zapytania, gdy tajemnice ... Recenzja książki Diament i róża

KD
@kd.mybooknow

Utalentowani, tajemnicza Agencja i Sieć

4.05.2024

"Sieć. Czas Agentów" to drugi tom serii, którą pochłonęłam w równie szaleńczym tempie co tom pierwszy, bo od pierwszych stron zapewnia konkretną dawkę adrenaliny i niezapomniane emocje. Autorce udało się po raz kolejny stworzyć wciągającą historię, która prowadzi czytelnika przez labirynt tajemnic i niebezpieczeństw. A przyznam, że trochę się obaw... Recenzja książki Czas Agentów

Because of you

4.05.2024

Książka „because of you” to lektura typowo młodzieżowa. Do dobrej połowy książki panował - jak dla mnie chaos, brak spójności w narracji. I nagminnie używane określenia postaci typu „czarnowłosa”, „rudowłosa” etc. drażniła mnie za każdym razem, jakby autorce zabrakło weny. Jak nauczeni jesteśmy w większości z filmów amerykańskich, książka opowiad... Recenzja książki Because of You

@Ewiak@Ewiak × 1

Świetna!

4.05.2024

Macie tak, że im książka lepsza, tym trudniej napisać sensowną recenzję?🫣 "Nie podobają mi się faceci – powtarzam dosadniej i wciągam głęboko powietrze do płuc, żeby po sekundzie je wypuścić i dodać tak cicho, że ledwo to słychać: – Ty mi się podobasz." Lubię się czepiać, lubię wytykać jakieś tam nieścisłości czy błędy, więc jeśli książka ich n... Recenzja książki One shot

Czterech ojców River Conway

4.05.2024

Książkę „Czterech ojców River Conway” wybrałam głównie ze względu na ciekawy i intrygujący tytuł, ale i zachęcający opis. Ponadto czytałam kilka pozytywnych opinii o tej powieści, dlatego też zdecydowałam się na jej przeczytanie. River Conway to nastolatka wychowująca się, jak tytuł wskazuje, z czterema ojcami. Dziewczyna została porzucona prz... Recenzja książki Czterech ojców River Conway