dostępne tylko u nas

Nie jest tak źle!

10.09.2019

Po przeczytaniu pierwszej części chciałam więcej. Drugą połknęłam całkiem szybko. Ale ta trzecia… Na trzecią musiałam trochę poczekać, ale przeczytałam ją w dwa wieczory, bo nie mogłam się oderwać. Bardzo ciekawiło mnie zakończenie całej pokręconej historii… Zacznę może od tego, że na tą serię spadła spora fala hejtu. Autorce oberwało się za st... Recenzja książki Kolejne 365 dni

@Paulka@Paulka × 3

Miasteczko zbłąkanych dusz

8.09.2019

Prawdę mówiąc po książkę sięgnęłam tylko dlatego, że była w Klubie Recenzenta serwisu Na Kanapie. Jeśli jednak zastanawiacie się, czy jest sens kupować powieść mało znanego szerszym kręgom autora, odpowiedź jest tylko jedna - TAK! @ObrazekZacznijmy - o czym jest ta opowieść... Małe, senne miasteczko Anterrey, nic tu się nie dzieje, niemal wszy... Recenzja książki Miasteczko Anterrey. Znamię

@Almaranth@Almaranth × 1

O tym, jak trudno recenzować noblistę

8.09.2019

Pamuk jest autorem uznanym na całym świecie. Sukces, jaki niesie za sobą wyróżnienie w postaci Literackiej Nagrody Nobla niesie za sobą też konsekwencje. Z pewnością tak można postrzegać wysokie wymagania i oczekiwania, z którym zasiadałam do lektury „Domu ciszy”. Należy zaznaczyć, że było to moje pierwsze spotkanie z twórczością nie tylko tego ko... Recenzja książki Dom ciszy

@Maruuuda@Maruuuda × 1

Gdański sen o Polsce i nas samych

6.09.2019

Nasze życie w dużej jego części jest zwyczajne, normalne. Bywa, że ma różne przebiegi, które komplikują je. To w książkach, szczególnie tych obyczajowych mamy nagromadzenie wielu wątków i wydarzeń, które mają miejsce w dość krótkim czasie. Książka Jana Neugebauera "Gdański sen" opowiada właśnie o takim życiu - zwyczajnym, ale na tle ważnych wydarz... Recenzja książki Gdański sen

@napisaneslowa@napisaneslowa × 1

Bohaterowie Wojny

6.09.2019

Prawdę mówiąc zawsze byłam historyczną ignorantką. Nie interesowała mnie historia jako przedmiot w szkole, ponieważ na lekcjach historia została sprowadzona do dat - czyli tak właściwie do liczb i cyferek. Aż tu człowiek trafia na TAKĄ książkę pana Komudy. I nagle sto pytań do Wujka Googla, jak to z tym Westerplatte było... @ObrazekJacek Komuda... Recenzja książki Westerplatte

@Almaranth@Almaranth × 2

Wróżka z policji

4.09.2019

Co Pani Daria miała na myśli nie wiem, ale dość ciężko ocenić mi tą książkę. Z jednej strony dostajemy romans a z drugiej „kryminał”. Ale od początku. Klara - główna bohaterka posiada dar przewidywania. Pomaga w odszukaniu zaginionych osób (w pewnym momencie nawet pomaga w poszukiwaniu siostry). Poznaje policjanta, który zaczyna jej się podob... Recenzja książki Widząca

@ixzca@ixzca

Noc czarów, bogów i obietnic

3.09.2019

Noc Kupały - słowiańskie święto obchodzone w najkrótszą noc w roku, czyli w noc, w którą wszystko jest możliwe... @Obrazek"Noc Kupały" jest kontynuacją przygód znanej już nam początkującej Szeptuchy Gosławy. Gosia jako Widząca ma znaleźć mityczny Kwiat Paproci i zdecydować komu go oddać. Ponadto w jej związek z ukochanym wkrada się nieproszony g... Recenzja książki Noc Kupały

@Almaranth@Almaranth × 2

Brak mi słów.

1.09.2019

Książka Mario Escobar’a jest poparta prawdziwymi wydarzeniami. Zawarta w niej historia Helene pokazuje nam jak w obliczu największej zbrodni człowieka przeciw człowiekowi matki walczyły o życie swoich dzieci. Książka w tematyce bardzo trudnej i pomimo współczesnego odkrywania nowych faktów nadal dość ciężka. My - jako ludzie żyjący w dzisiejszyc... Recenzja książki Kołysanka z Auschwitz

@ixzca@ixzca

My słowianie wiemy jak nasze na nas działa....

1.09.2019

XXI wiek w pełni, a my widzimy trend związany z powrotem do naszych słowiańskich korzeni. Motywy słowiańskiej mitologii przewijają się przez coraz większą ilość powieści - głównie fantasy. Ale czegoś takiego to jeszcze nie było... @ObrazekBohaterką powieści jest Gosława - zwana po prostu Gosią. Do Gosi kłopoty lgną niczym kleszcze do psa. Właśn... Recenzja książki Szeptucha

@Almaranth@Almaranth × 3

"Wszyscy jesteśmy zbłąkanymi owcami" Stefanii Marii Jagielnickiej

30.08.2019

Książka opowiada o Beacie, która po dwóch nieudanych małżeństwach nie sądziła, że zazna jeszcze szczęścia w życiu. W wolnym czasie planowała wyjazd do Francji i pisała książki. Pewnego razu kiedy siedziała w kawiarni i rozmawiała z przyjaciółką, pewien mężczyzna podszedł do ich stolika i rozpoczął z nimi dyskusję. Okazało się, że ma wiele wspólneg... Recenzja książki Wszyscy jesteśmy zbłąkanymi owcami

PI
@Pixy

Nie bójcie się grubaska - klasyczne high fantasy na wysokim poziomie

30.08.2019

Social media niedawno zalała fala memów, spojlerów i ubolewań na temat zakończonego serialu "Gra o Tron". Ludzie zastanawiają się jak żyć, co ze sobą zrobić, a nie wiedzą, że pod nosem mają coś takiego... Zacznijmy od tego, że "Zawiść" nie jest Grą o Tron, ale! Możemy w "Zawiści" znaleźć wiele wątków inspirowanych serią pana Martina. Mimo to dosta... Recenzja książki Zawiść

Rozum czy serce?

29.08.2019

Kto z nas nie staną kiedyś przed trudnym wyborem: Powinienem posłuchać serca czy może rozumu? Myślę, że każdy. Chociaż Charlotte miała już swój plan: zdobywać same dobre oceny, odkładać pieniądze na studia, zdobyć staż w laboratorium i dostać się na wymarzone studia, pewnego dnia dotrze do niej, że może tak naprawdę nie robiła czegoś dla siebi... Recenzja książki Flower. Jak kwiat

@ixzca@ixzca

Być człowiekiem- to znaczy w zasadzie kim?

28.08.2019

Yuval Noah Harari po raz kolejny zaprasza nas do świata...ludzi. Tak właśnie. Najbardziej znany, najbardziej nam spowszedniały ze światów- nasz własny, okazuje się być niczym innym jak baśniową opowieścią płynącą przez wieki, której sensu tak często nie dostrzegamy. Przyzwyczajeni do spoglądania na życie z perspektywy kilkudziesięciu pełnych okrąż... Recenzja książki Sapiens. Od zwierząt do bogów

@Maruuuda@Maruuuda × 2

Mroczne wybrzeża, mroczne dusze

24.08.2019

Sięgając po kolejną, po Trylogii Klątwy serię Danielle L. Jensen, liczyłam, ze dostanę coś równie porywającego i prawdę mówiąc - nie zawiodłam się! @Obrazek Powieść zaczyna się wolniejszym tempem, niż na przykład "Porwana Pieśniarka", mimo to książka na tym nie traci. Na początku zostajemy zapoznani z głównymi bohaterami, miejscami, wierzeniami... Recenzja książki Mroczne Wybrzeża

@Almaranth@Almaranth × 3

"Wszyscy jesteśmy zbłąkanymi owcami" Stefanii Marii Jagielnickiej

21.08.2019

"Wszyscy jesteśmy zbłąkanymi owcami" Stefanii Marii Jagielnickiej to historia czterdziestoletniej Beaty, która jako dziecko mieszkała w Niemczech. Dziewczyna miała uraz do tego kraju, języka ze względu na to, jak traktowana była jej rodzina. Kiedy zamieszkali w Polsce, kobieta pragnęła przeprowadzić się do Francji. Jej rodzice nie popierali jej po... Recenzja książki Wszyscy jesteśmy zbłąkanymi owcami

KA
@klaudusia2002

Indie - fascynujący kraj

20.08.2019

Książka wciągnęła mnie do cna. Czytając ją przeniosłam się do egzotycznych Indii z całą ich różnorodnością, wielokulturowością, z kontrastami oraz tak innymi, od naszych europejskich, zwyczajami. „Czwarta prawda” to opowieść o prawdziwej męskiej przyjaźni, lojalności, miłości i zdradzie – a wszystko to wystawione na próby. W kraju, gdzie ... Recenzja książki Czwarta prawda

@Magdabial@Magdabial × 1

Miód na serce, popity ciepłym mlekiem

19.08.2019

"musisz zbudować związek ze sobą zanim zbudujesz go z kimś innym." "Mleko i miód" to zbiór utworów, skierowanych do kobiet. A dlaczego tylko do kobiet? Bo jest m.in. o mężczyznach, nie zawsze ukazanych w pozytywnym świetle. Jest o kobietach, o ich bólu, uczuciach, doświadczeniach. Jest emocjonalny, bardzo. Tomik podzielony jest na cztery... Recenzja książki Mleko i miód

@Paulka@Paulka × 1

Zagubiona w fabule

18.08.2019

Rzadko kiedy czytam coś polskiego autorstwa. Tą wybrałam ze względu na fabułę, która trochę przypominała mi „Pokolenie Ikea”. Co się później okazało - nietrafione porównanie. Na początku książka jak dla mnie była dość nudna, ale byłam pewna, że po prostu fabuła musi się rozkręcić.. co nie nastąpiło. Najgorsze w tym wszystkim są te angielskie ... Recenzja książki Plan Huberta

@ixzca@ixzca

To nie jest miła książka o seksie

17.08.2019

To nie jest miła książką. Zresztą, jak podejrzewam, nikt, kto zna serię, której kontynuacją jest „Nowa Laleczka”, nie powinien spodziewać się niczego innego. Benny powraca. Świat przekonany, że historia okrucieństwa i sadyzmu zamknęła się wraz z płomieniami liżącymi dom, w którym pozostawiła go na pastwę żywiołu poprzednia Laleczka, będzie mus... Recenzja książki Nowa laleczka. Laleczki. Tom 3

@Maruuuda@Maruuuda

W poszukiwaniu siebie

16.08.2019

Trudno mi znaleźć słowa, które będą właściwe, by mogły sprostać wyrażeniu palety emocji i zafascynowania, jakie towarzyszyły mi w trakcie czytania pierwszego tomu „W poszukiwaniu straconego czasu”. Trudno mi dzielić się wrażeniami z podróży w rzekę wspomnień, nad jaką zabrała mnie lektura „W stronę Swanna”, kiedy jedyne, czego pragnę po obcowan... Recenzja książki W stronę Swanna

Gady, magia i tajemnica....

16.08.2019

Przyznaję bez bicia, że pomimo trzydziestki na karku, uwielbiam literaturę młodzieżową. Z twórczością Mindee Arnett spotykam się co prawda pierwszy raz, jednak uznam to spotkanie za całkiem obiecujące. Na początku o czym "Onyx & Ivory" jest. Jest to opowieść o napiętnowaniu, uprzedzeniach i sile przyjaźni. Kate jest córką zdrajcy, niedoszłego za... Recenzja książki "Onyx & Ivory"

@Almaranth@Almaranth × 1

Doskonale skonstruowana książka

15.08.2019

Nieuchwytny seryjny morderca jest przekleństwem każdego policjanta śledczego. Nie większym jednak, niż martwy nieuchwytny seryjny morderca, który zza grobu przygotował dla detektywów ostatnią zagadkę- zaproszenie do gry o życie uprowadzonej dziewczyny. Czas mija, atmosfera zagęszcza się, a tajemnice zamiast rozwiązywać się jedna po drugiej- naw... Recenzja książki Czwarta małpa

@Maruuuda@Maruuuda

Seria Lux

12.08.2019

"Opposition" to kolejna genialna książka Jennifer L. Armentrout podobnie z resztą jak cała seria Lux. Już od pierwszych rozdziałów jesteśmy świadkami szokujących zdarzeń, których po przeczytaniu pierwszej części nie bylibyśmy sobie w stanie nawet wyobrazić. Mimo pierwszych trzech części ("Obsydian", "Onyks", "Opal" - tytuły nie są przypadkowe) ... Recenzja książki Opposition

SU
@Suzka

(...) bo czasem milczenie mówi wszystko.

12.08.2019

"Rodząc bliźnięta - zwłaszcza jednojajowe - daje się życie genetycznym celebrytom. Ludziom, którzy są niezwykli tylko dlatego, że istnieją." Od samego początku książki zostajemy wrzuceni w wir żałoby. Jedna z malutkich bliźniaczek zginęła w nieszczęśliwym wypadku podczas wakacji. Gdy nagle w życiu rodziny pojawia się wizja przeprowadzki do inne... Recenzja książki Bliźnięta z lodu

@Paulka@Paulka × 2

Dante - 9 kręgów piekła

11.08.2019

Bardzo chętnie sięgnęłam po tą książkę po tym jak dobre wrażenie zrobiła na mnie ''Dziewczyna w walizce". Niestety tym razem Raphael nie pozostawił u mnie tak dobrego wrażenia. Zacznijmy od tego, że na początku poznajemy czwórkę przyjaciół, którzy przeprowadzają się do Copacabana w celu podjęcia studiów. Po ich zakończeniu Dante (główny bohat... Recenzja książki Sekretna kolacja